Toto je archivní web ročníku 2012. Aktuální ročník festivalu Varhany znějící naleznete zde →
 

Varhany znějící * 2012

Varhanní festival představující památné varhany ve Slaném, Peruci a Zlonicích


Barbora Sojková, soprán (CZ)

„Varhany má bejt nástroj velebný…“

Kaple Zasnoubení P. Marie ve Slaném, 7. května 2012 v 19.30 hodin
Na varhany I. Schmidta z konce 18. st. hraje Eva Bublová (Praha, CZ)
Zpívá Barbora Sojková – soprán (Praha, CZ)

Barbora SojkováSopranistka Barbora Sojková se od dětství věnovala hře na klavír a zpěvu – roku 1995 pak jako členka Kühnova dětského sboru. S tímto souborem absolvovala více než 300 koncertů, desítky operních představení v Národním divadle a Státní opeře, natáčení CD a koncertních turné po světových pódiích (např. Carnegie hall v New Yorku, National Theatre v Kuala Lumpur). Po dokončení gymnázia vystudovala obor Sbormistrovství chrámové hudby na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Nyní je studentkou Hudební vědy na Filosofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze a pod odborným vedením Doc. PhDr. David Ebena, Ph.D. se specializuje na gregoriánský chorál.

Studiu zpěvu se věnuje soukromě (I. Kusnjer, J. Jonášová, E. Toperczerová). Intenzivně se zabývá interpretací staré hudby v oboru sólové vokální hudby (interpretační kurzy pod vedením Maria van Alteny, Petera Kooije, Julie Hassler a Howarda Crooka). Interpretaci středověké hudby se začala věnovat jako členka souboru Schola Benedicta (v letech 2004–2007), se kterým natočila cd Václav II., a dále pokračuje jako členka a umělecká vedoucí Tiburtina ensemble.

Spolupracuje se soubory Collegium 1704, Collegium Marianum, Musica Florea, Capella Regia, Ensemble Inégal, Ensemble Tourbillon, Doulce Memoire ad. Je členkou souboru Collegium Vocale 1704.

Barbora Sojková měla možnost vystoupit na předních českých a evropských festivalech (Pražské jaro, Concentus Moraviae, Svatováclavský hudební festival Ostrava, Lípa Musica, Letní slavnosti staré hudby, Resonanzen Wien, Uckermärkische Musikwochen, Festival de Sablé, Festival de la Chaise-Dieu, Festival de Sully et Loiret, Festival de Musique Ancienne de Ribeauvillé, Festival van Vlaanderen Brugge ad.)

Věnuje se taktéž scénickým produkcím – Cl. Monteverdi: Orfeo, Národní divadlo (2007),  A. Vivaldi: Argippo se souborem Hofmusici (2008) a od roku 2009 účinkuje v inscenaci Radúz a Mahulena v činohře Národního divadla v Praze.

Na festivalových koncertech budeme pomocí dvou kamer přenášet obraz z kůru. Z pohodlí lavic v chrámové lodi tak budete mít možnost sledovat interprety při hře na kůru. Nenechte si ujít tento zážitek!

Koncerty se konají ve spolupráci s Mezinárodním festivalem Free Organ World – Pražské varhany a pod uměleckou záštitou jeho zakladatele, varhaníka Pavla Černého.

Mezinárodní varhanní festival Varhany znějící 2012, Slaný–Peruc–Zlonice
se koná pod záštitou starosty Královského města Slaného Iva Rubíka.

Na začátek stránky


Information in English Information in English

Festival Varhany znějící 2012 pořádá město Slaný ve spolupráci s mezinárodním festivalem Free Organ World – Pražské varhany.

Archiv
Varhany znějící 2016
Varhany znějící 2014
Varhany znějící 2012
Varhany znějící 2011
Varhany znějící 2009
Varhany znějící 2001

Aktuální ročník festivalu

Spolufinancováno Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj


Mediální partnerVarhaníci on-line


Festival se koná pod záštitou starosty města Slaného Iva Rubíka

Královské město Slaný

Odbor kultury MěÚ Slaný
© Královské město Slaný 2010–12