Varhany znějící * 2018

Mezinárodní varhanní festival představující varhany na Slánsku & Dolnobřežansku


Paul Kayser, varhany (L)

Varhanní variace

Kostel sv. Gotharda ve Slaném, pondělí 3. září 2018 v 19.30
Na varhany Antonína Reisse z roku 1783 hraje Paul Kayser (L)

Paul Kayser Varhaník Paul Kayser se narodil v Lucembursku v roce 1979. Hru na varhany začal studovat v roce 1989 ve třídě profesora Pierra Nimaxe jr.  na konzervatoři hudby v Lucemburku. Ve studiu pokračoval na Hochschule für Musik und Darstellende Kunst Frankfurt am Main ve třídě Martina Lückera a Daniela Rotha (varhany), a u profesorů Winfrieda Tolla (sbormistrovství), Gerda Wachowského (liturgickou varhanní hudbu) a Godeharda Joppicho (gregoriánský chorál). Studia ukončil koncertní zkouškou na Vysoké škole umění v Berlíně, kde byl přijat do varhanické improvizační třídy prof. Wolfganga Seifena. Kromě studia spolupracoval také s Paulem Boyerem, Gillian Weirem, Lorenzo Ghielmim, Olivier Latrym, Pierre Pincemaille a Thierry Escaichem.

V roce 2001 se Paul Kayser stal laureátem v improvizační soutěži v Bad Homburgu a v roce 2007 se stal laureátem na soutěži Orgues Sans Frontières. Pravidelně vystupuje se sólovými recitály na festivalech v Lucembursku, Německu, Francii, Španělsku a České republice. V roce 2005 hrál jako sólista s Lucemburským filharmonickým orchestrem na Festival d'Orgue de Dudelange. V témže roce absolvoval koncertní turné v Japonsku s Pueri Cantores du Conservatoire de Luxembourg.

V současné době je Paul Kayser varhaníkem kostela St-Alphonsus v Lucembursku a slavné baziliky St.Willibrordus v Echternach. Učí hru na varhany, improvizaci a harmonii v hudebních školách v Bascharage a Echternach. (Další odkazy)

Vstup na všechny koncerty festivalu Varhany znějící 2018 je volný!

Tak jako v předchozích letech budou z koncertů pořízeny živé nahrávky, ze kterých bude sestaveno CD, které vyjde do konce roku 2018 (viz CD Varhany znějící 2001, 2009, 2011, 2012, 2014, 2016).

Na festivalových koncertech budeme pomocí dvou kamer přenášet obraz z kůru. Z pohodlí lavic v chrámové lodi tak budete mít možnost sledovat interprety při jejich hře na kůru. Nenechte si ujít tento zážitek!

Festival se koná také díky laskavé podpoře farností Arcidiecéze pražské – Slaný, Smečno, Kralupy nad Vltavou, Jílové u Prahy, Zlatníky a Praha-Zbraslav. 

Sedmý ročník mezinárodního varhanního festivalu Varhany znějící 2018 pořádají Přemyslovské střední Čechy, o. p. s., společně  s MAS Dolnobřežansko, o. p. s., za finanční podpory Královského města Slaného, Královského města Velvary a obcí Zlatníky-Hodkovice a Psáry.

Mezinárodní festival Varhany znějící 2018 se koná pod uměleckou záštitou varhaníka Pavla Černého a také za laskavé podpory pana Geoffreyho Pipera.

Na začátek stránky
Archiv
Varhany znějící 2016
Varhany znějící 2014
Varhany znějící 2012
Varhany znějící 2011
Varhany znějící 2009
Varhany znějící 2001
FESTIVAL POŘÁDAJÍ

Přemyslovské střední Čechy, o. p. s.

MAS Dolnobřežansko, o. p. s.


PARTNEŘI PROJEKTU

Královské město Slaný
Královské město Slaný


Královské město Velvary
Královské město Velvary


Obec Zlatníky-Hodkovice
Obec Zlatníky-Hodkovice


Obec Psáry
Obec Psáry-Dolní Jirčany


MEDIÁLNÍ PARTNER

Varhaníci on-line


Královské město Slaný

Kulturní zařízení města Slaného
Kulturní zařízení města Slaného

© KZMS 2010–2018