Varhany znějící * 2018

Mezinárodní varhanní festival představující varhany na Slánsku & Dolnobřežansku


Robert Hugo, varhany (CZ)

Museum für Orgel-Spieler
aneb praktické i efektní komposice staršího i nového času

Kostel sv. Petra a Pavla ve Zlatníkách, pondělí 10. září 2018 v 19.30 hodin
Na varhany K. Schiffnera z konce 19. stol. Robert Hugo (CZ)
Zpívá Lucie Kaňková – soprán (CZ) 

Robert Hugo Robert Hugo – varhaník, cembalista, dirigent, hudební teoretik především v oblasti barokní hudby a vysokoškolský pedagog – absolvoval fyzikální chemii na Přírodovědecké fakultě UK, hudební teorii na pražské AMU a hudební vědu na brněnské Masarykově univerzitě. Na AMU zároveň studoval varhany. Zkušenosti v oboru staré hudby získal působením v souborech staré hudby v Německu, Polsku, Francii a Velké Británii, především však v projektech Holgera Eichhorna a Marcina Bornus Szczycinského.

Od roku 1990 působí jako varhaník akademického kostela Nejsv. Salvátora v pražském Klementinu. Krátce působil jako dirigent Janáčkovy opery v Brně. Koncertoval v mnoha evropských zemích a Kanadě. Jako sólista se věnuje převážně historickým varhanám a klávesovým nástrojům jihoněmecké oblasti.

Svou vědeckou i uměleckou práci zasvětil unikátní osobnosti benediktinského barokního skladatele Gunthera Jacoba. Se souborem Capella Regia Praha, který založil v roce 1991 se po léta věnuje české a středoevropské barokní hudbě. V posledních letech realizoval řadu operních projektů v barokních divadlech v Českém Krumlově a Valticích. Výsledkem jeho vědecké i umělecké činnosti je dlouhá řada převážně premiérových nahrávek z oblasti české i světové hudby.

Vyučoval hudebně-teoretické předměty na Vysoké škole pro duchovní hudbu v německém Görlitz, je vedoucím studijního oboru Teorie a provozovací praxe staré hudby Filozofické fakulty Masarykovy univerzity. (Další odkazy)

Vstup na všechny koncerty festivalu Varhany znějící 2018 je volný!

Tak jako v předchozích letech budou z koncertů pořízeny živé nahrávky, ze kterých bude sestaveno CD, které vyjde do konce roku 2018 (viz CD Varhany znějící 2001, 2009, 2011, 2012, 2014, 2016).

Na festivalových koncertech budeme pomocí dvou kamer přenášet obraz z kůru. Z pohodlí lavic v chrámové lodi tak budete mít možnost sledovat interprety při jejich hře na kůru. Nenechte si ujít tento zážitek!

Festival se koná také díky laskavé podpoře farností Arcidiecéze pražské – Slaný, Smečno, Kralupy nad Vltavou, Jílové u Prahy, Zlatníky a Praha-Zbraslav. 

Sedmý ročník mezinárodního varhanního festivalu Varhany znějící 2018 pořádají Přemyslovské střední Čechy, o. p. s., společně  s MAS Dolnobřežansko, o. p. s., za finanční podpory Královského města Slaného, Královského města Velvary a obcí Zlatníky-Hodkovice a Psáry.

Mezinárodní festival Varhany znějící 2018 se koná pod uměleckou záštitou varhaníka Pavla Černého a také za laskavé podpory pana Geoffreyho Pipera.

Na začátek stránky
Archiv
Varhany znějící 2016
Varhany znějící 2014
Varhany znějící 2012
Varhany znějící 2011
Varhany znějící 2009
Varhany znějící 2001
FESTIVAL POŘÁDAJÍ

Přemyslovské střední Čechy, o. p. s.

MAS Dolnobřežansko, o. p. s.


PARTNEŘI PROJEKTU

Královské město Slaný
Královské město Slaný


Královské město Velvary
Královské město Velvary


Obec Zlatníky-Hodkovice
Obec Zlatníky-Hodkovice


Obec Psáry
Obec Psáry-Dolní Jirčany


MEDIÁLNÍ PARTNER

Varhaníci on-line


Královské město Slaný

Kulturní zařízení města Slaného
Kulturní zařízení města Slaného

© KZMS 2010–2018