Varhany znějící * 2018

Mezinárodní varhanní festival představující varhany na Slánsku & Dolnobřežansku


Program

Zveme vás na sedmý ročník mezinárodního varhanního festivalu Varhany znějící. Tentokrát vám představíme památné varhany na Slánsku a Dolnobřežansku. Díky dotaci, získané z Programu rozvoje venkova ČR, festival pořádají Přemyslovské střední Čechy,  o. p. s., společně s MAS Dolnobřežansko, o. p. s., s finanční pomocí Královského města Slaného, obce Psáry a obce Zlatníky-Hodkovice.

Mezinárodní festival Varhany znějící 2018 se koná pod uměleckou záštitou varhaníka Pavla Černého a za laskavé podpory pana Geoffreyho Pipera.

Varhany znějící 2018 – Slaný a Velvary & Zlatníky a Psáry. Sedmý ročník mezinárodního varhanního festivalu se v roce 2018 uskuteční díky dotaci z Programu rozvoje venkova ČR, kterou získaly Přemyslovské střední Čechy, o. p. s., ve spolupráci s MAS Dolnobřežansko, o. p. s. Partnery tohot festivalu jsou Královské město Slaný, Královské město Velvary a obce Zlatníky-Hodkovice a Psáry. Díky této spolupráci vám můžeme tentokrát představit památné a zajímavé varhany nejenom na Slánsku, ale také na Dolnobřežansku, a to jak na vlastních festivalových koncertech, tak při putování za varhanami v obou regionech.

Na festivalových koncertech se představí jak světově uznávaní zahraniční interpreti, tak i vynikající čeští hudebníci. Náš výběr reprezentuje nejen koncertní umělce, kteří jsou v současné době na vrcholu své kariéry, ale i umělce mladé, talentované a nadějné. 

Festival zahájí celodenní výlet – Putování za varhanami na Dolnobřežansku při kterém návštěvníci ze slánského regionu zde budou mít možnost navštívit čtyři místa
a seznámit se s místními nástroji. Festival zakončí druhý celodenní výlet, který je zase určen pro zájemce z Dolnobřežanska – Putování za varhanami na Slánsku.

Renomovaný a citlivý přístup všech interpretů k technickým a zvukovým dispozicím jednotlivých nástrojů společně s promyšlenou dramaturgií festivalových koncertů je příslibem jedinečných hudebních zážitků.

Vstup na koncerty ve Slaném, Velvarech, Zlatníkách a Psárech  je volný!

Tak jako v předchozích letech budou z koncertů pořízeny živé nahrávky, ze kterých bude sestaveno CD, které vyjde do konce roku 2018 (viz CD Varhany znějící 2001, 2009, 2011, 2012, 2014, 2016).

Na festivalových koncertech budeme pomocí dvou kamer přenášet obraz z kůru. Z pohodlí lavic v chrámové lodi tak budete mít možnost sledovat interprety při jejich hře na kůru. Nenechte si ujít tento zážitek!

Festival se koná také díky laskavé podpoře farností Arcidiecéze pražské – Slaný, Smečno, Kralupy nad Vltavou, Jílové u Prahy, Zlatníky a Praha-Zbraslav. 

Sedmý ročník mezinárodního varhanního festivalu Varhany znějící 2018 pořádají Přemyslovské střední Čechy, o. p. s., společně  s MAS Dolnobřežansko, o. p. s., za finanční podpory Královského města Slaného, Královského města Velvary a obcí Zlatníky-Hodkovice a Psáry.

Mezinárodní festival Varhany znějící 2018 se koná pod uměleckou záštitou varhaníka Pavla Černého a také za laskavé podpory pana Geoffreyho Pipera.

Na začátek stránky
Archiv
Varhany znějící 2016
Varhany znějící 2014
Varhany znějící 2012
Varhany znějící 2011
Varhany znějící 2009
Varhany znějící 2001
FESTIVAL POŘÁDAJÍ

Přemyslovské střední Čechy, o. p. s.

MAS Dolnobřežansko, o. p. s.


PARTNEŘI PROJEKTU

Královské město Slaný
Královské město Slaný


Královské město Velvary
Královské město Velvary


Obec Zlatníky-Hodkovice
Obec Zlatníky-Hodkovice


Obec Psáry
Obec Psáry-Dolní Jirčany


MEDIÁLNÍ PARTNER

Varhaníci on-line


Královské město Slaný

Kulturní zařízení města Slaného
Kulturní zařízení města Slaného

© KZMS 2010–2018