Toto je archivní web ročníku 2014. Aktuální ročník festivalu Varhany znějící naleznete zde →
 

Varhany znějící * 2014

Festival představující památné varhany ve Slaném, Velvarech a Zlonicích & Petrovicích a Dolních Hbitech


Flavian Imlig, alpský roh (CH)

Švýcarská hudba pro varhany, alpský roh, jódlování a akordeon

Kaple Zasnoubení P. Marie ve Slaném, 8. září 2014 v 19.30 hodin
Na alpský roh hraje Flavian Imlig (Goldau, CH)
Na varhany I. Schmidta z 18. stol. hraje Peter Fröhlich (Schwyz, CH)
Jódlerský zpěv Monika Nötzli (Gersau, CH)
Jódlerský zpěv Hany Küttel (Chur, CH)
Na akordeon hraje Mario Küttel (Chur, CH)

Flavian Imlig Flavian Imlig objevil hudbu již velmi brzy. Už jako malý chlapec hrál s otcem Arminem a maminkou Annou Marií v triu alpských rohů třetí hlas. Své první hodiny hry na lesní roh dostával rovněž od Armina. Později se vzdělával u Hansueliho Wobmanna. Po ukončení studia učitelství na základní škole v roce 2004 zahájil studium pedagogiky na univerzitě v Curychu, které ukončil v roce 2011. V současné době působí jako asistent na univerzitě v Curychu.

Alpský roh (nazývaný také alphorn, nebo alpenhorn) je hudební nástroj ze dřeva, podobný trumpetě. Je považován za perfektní formu dechového nástroje. Alpský roh
je využíván především v horských oblastech a stejně jako jódlování, či akordeon se stal symbolem tradiční švýcarské hudby.

Kvartet alpských rohůI když hudba není jeho hlavním zaměstnáním, působil a stále působí velmi aktivně v různých hudebních souborech. K těmto souborům patřily a patří mimo jiné Hudební spolek Goldau, Orchestr Cham-Hünenberg, Mládežnický symfonický orchestr Aargau, Divadelní orchestr Arth, Symfonický orchestr Curych, Univerzitní orchestr Bern a Kantonální mládežnický dechový orchestr Schwytz. Od ledna 2013 působí jako sólový hráč na lesní roh v ambiciózním winterthurském amatérském orchestru se symfonickým obsazením.

V roce 2000 se s alpským kvartetem hráčů na lesní roh Sunnmatt poprvé účastnil festivalu jódlování v Buochsu. Ve spolku jódlování působí od roku 2006 jako člen poroty. Na festivalu v březnu v roce 2012 byl vedoucím poroty hry na alpský roh. (www.imlig.info)

Na festivalových koncertech budeme pomocí dvou kamer přenášet obraz z kůru. Z pohodlí lavic v chrámové lodi tak budete mít možnost sledovat interprety při hře na kůru. Nenechte si ujít tento zážitek!

Festival se koná také díky podpoře farností Arcidiecéze pražské – Slaný, Zlonice, Smečno, Kralupy nad Vltavou, Petrovice u Sedlčan, Krásná Hora nad Vltavou a Maková-Smolotely. 

Pátý ročník mezinárodního varhanního festivalu Varhany znějící 2014 pořádají Přemyslovské střední Čechy, o. p. s., MAS Sedlčansko, o. p. s., Královské město Slaný a obec Petrovice. Festival se koná pod uměleckou záštitou varhaníka Pavla Černého.

Na začátek stránky


Information in English Information in English

Archiv
Varhany znějící 2016
Varhany znějící 2014
Varhany znějící 2012
Varhany znějící 2011
Varhany znějící 2009
Varhany znějící 2001

Aktuální ročník festivalu


FESTIVAL POŘÁDAJÍ

Přemyslovské střední Čechy, o. p. s.

MAS Sedlčansko, o. p. s.


PARTNEŘI PROJEKTU

Královské město Slaný
Královské město Slaný

Obec Petrovice u Sedlčan
Obec Petrovice u Sedlčan


Mediální partnerVarhaníci on-line


Královské město Slaný

Odbor kultury MěÚ Slaný
© Královské město Slaný 2010–14