Toto je archivní web ročníku 2014. Aktuální ročník festivalu Varhany znějící naleznete zde →
 

Varhany znějící * 2014

Festival představující památné varhany ve Slaném, Velvarech a Zlonicích & Petrovicích a Dolních Hbitech


Peter Fröhlich, varhany (CH)

Švýcarská hudba pro varhany, alpský roh, jódlování a akordeon

Kaple Zasnoubení P. Marie ve Slaném, 8. září 2014 v 19.30 hodin
Na varhany I. Schmidta z 18. stol. hraje Peter Fröhlich (Schwyz, CH)
Na alpský roh hraje Flavian Imlig (Goldau, CH)
Jódlerský zpěv Monika Nötzli (Gersau, CH)
Jódlerský zpěv Hany Küttel (Chur, CZ)
Na akordeon hraje Mario Küttel (Chur, CH)

Peter Fröhlich Peter Fröhlich – prvního hudebního vzdělání se mu dostalo už na základní škole. Již předtím, než začal studovat učitelství na základní škole v semináři v Rickenbachu, hrál na varhany při bohoslužbách ve své domovské obci.

Od roku 1981 působí Peter Fröhlich jako chrámový hudebník v Seevenu. V letech 1983–1989 studoval na hudební škole v Luzernu: vedl sbor u Aloise Kocha, studoval varhany u Jakoba Wittwera a zpěv u Barbary Locher. Absolvoval kurzy dalšího vzdělávání u Naji Hakim v Paříži, Willibalda Guggenmose v St. Gallenu a Stefana Johannese Bleichera ve Winterthuru.

V letech 1995–2000 působil jako kantonální dirigent spolku chrámové hudby v kantonu Schwyz. Peter Fröhlich je angažovaný varhaník, který absolvoval četné varhanní koncerty nejen ve Švýcarsku v kantonu Schwyz, ale i v sousedních zemích. Nahrál CD se symfonickými varhanními díly.

Jakožto milovník romantických varhan se zasadil o získání velkých pozdně romantických varhan firmy Goll v kolejním kostele ve Schwyzu a v roce 2004 založil spolek s názvem „Kroužek přátel kolejních varhan Schwyz“. Díky tomu mohl být v letech 2010–2012 tento cenný nástroj odborně restaurován a uveden do původního funkčního stavu.

Na festivalových koncertech budeme pomocí dvou kamer přenášet obraz z kůru. Z pohodlí lavic v chrámové lodi tak budete mít možnost sledovat interprety při hře na kůru. Nenechte si ujít tento zážitek!

Festival se koná také díky podpoře farností Arcidiecéze pražské – Slaný, Zlonice, Smečno, Kralupy nad Vltavou, Petrovice u Sedlčan, Krásná Hora nad Vltavou a Maková-Smolotely. 

Pátý ročník mezinárodního varhanního festivalu Varhany znějící 2014 pořádají Přemyslovské střední Čechy, o. p. s., MAS Sedlčansko, o. p. s., Královské město Slaný a obec Petrovice. Festival se koná pod uměleckou záštitou varhaníka Pavla Černého.

Na začátek stránky


Information in English Information in English

Archiv
Varhany znějící 2016
Varhany znějící 2014
Varhany znějící 2012
Varhany znějící 2011
Varhany znějící 2009
Varhany znějící 2001

Aktuální ročník festivalu


FESTIVAL POŘÁDAJÍ

Přemyslovské střední Čechy, o. p. s.

MAS Sedlčansko, o. p. s.


PARTNEŘI PROJEKTU

Královské město Slaný
Královské město Slaný

Obec Petrovice u Sedlčan
Obec Petrovice u Sedlčan


Mediální partnerVarhaníci on-line


Královské město Slaný

Odbor kultury MěÚ Slaný
© Královské město Slaný 2010–14