Toto je archivní web ročníku 2014. Aktuální ročník festivalu Varhany znějící naleznete zde →
 

Varhany znějící * 2014

Festival představující památné varhany ve Slaném, Velvarech a Zlonicích & Petrovicích a Dolních Hbitech


Yasuko Uyama-Bouvard, varhany (F)

Francouzská varhanní hudba 19. a 20. století

Chrám sv. Kateřiny ve Velvarech, sobota 13. září 2014 v 18 hodin
Na varhany E. Š. Petra (1886) hrají Yasuko Uyama-Bouvard (Paříž, F)
a Michel Bouvard (Paříž, F) 

Yasuko Uyama-BouvardYasuko Uyama-Bouvard se narodila v Kyotu v Japonsku a hru na varhany studovala na National University of Arts v Tokiu. Rozhodujícím momentem v jejím studiu hry na varhany bylo setkání s varhaníkem P. Cochereauem. Po svém příchodu do Francie v roce 1976, objevila kouzlo historických nástrojů a prohloubila své znalosti evropské varhanní a cembalové hudby. Pod vedením Edouarda Souberbielle a Michela Chapuise zdokonalila svoji hru na varhany aYasuko Uyama-Bouvard s manželem Michelem Bouvardem u Huguette Dreyfuse studovala hru na cembalo. Yasuko Uyama Bouvard se stala velmi vyhledávanou umělkyní. Objevuje se jako sólistka, v duetu s Isabelle Poulenard, nebo s různými soubory jako jsou Sacqueboutiers
de Toulouse, Les Passions, A Sei Voci, Les Éléments … Yasuko Uyama Bouvard je také profesorkou hry na cembalo a klavír na konzervatoři v Toulouse a varhanicí v kostele Saint-Pierre des Chartreux.

Na festivalových koncertech budeme pomocí dvou kamer přenášet obraz z kůru. Z pohodlí lavic v chrámové lodi tak budete mít možnost sledovat interprety při hře na kůru. Nenechte si ujít tento zážitek!

Festival se koná také díky podpoře farností Arcidiecéze pražské – Slaný, Zlonice, Smečno, Kralupy nad Vltavou, Petrovice u Sedlčan, Krásná Hora nad Vltavou a Maková-Smolotely. 

Pátý ročník mezinárodního varhanního festivalu Varhany znějící 2014 pořádají Přemyslovské střední Čechy, o. p. s., MAS Sedlčansko, o. p. s., Královské město Slaný a obec Petrovice. Festival se koná pod uměleckou záštitou varhaníka Pavla Černého.

Na začátek stránky


Information in English Information in English

Archiv
Varhany znějící 2016
Varhany znějící 2014
Varhany znějící 2012
Varhany znějící 2011
Varhany znějící 2009
Varhany znějící 2001

Aktuální ročník festivalu


FESTIVAL POŘÁDAJÍ

Přemyslovské střední Čechy, o. p. s.

MAS Sedlčansko, o. p. s.


PARTNEŘI PROJEKTU

Královské město Slaný
Královské město Slaný

Obec Petrovice u Sedlčan
Obec Petrovice u Sedlčan


Mediální partnerVarhaníci on-line


Královské město Slaný

Odbor kultury MěÚ Slaný
© Královské město Slaný 2010–14