Toto je archivní web ročníku 2009. Aktuální ročník festivalu Varhany znějící naleznete zde →
 

Varhany znějící * 2009

Varhanní festival představující památné varhany ve Slaném a Velvarech


Barbara Christina Steude, soprán (D)

Saská hudba 17. století

Chrám sv. Gotharda ve Slaném, pátek 11. září 2009 od 20 hodin
Na Reissovy varhany z roku 1783 hraje hraje
Jan Katzschke (D)
Zpívá Barbara Christina Steude – soprán (Drážďany, D)

Barbara Christina SteudeBarbara Christina Steude se narodila v Mühlhausen/Thüringenu. V rodném městě se jí dostalo také prvního hudebního vzdělání. Po maturitě absolvovala na Vysoké škole chrámové hudby a zároveň studovala zpěv u prof. Elisabeth Wilke na Vysoké hudební škole „Carl Maria von Weber“ v Drážďanech.

Sopranistka Barbara Christina Steude je známa především jako interpretka chrámové hudby (Bachovy kantáty, pašije a oratoria). Dále interpretuje písně Claude Debussyho, Hugo Wolfa, Maxe Regera, Roberta Schumanna, Felixe Mendelssohna Bartholdyho, Johannesa Brahmse a dalších. Mimo jiné zpívala v představeních: v roce  2002 „Die Amazonen“ (Carlo Pallavicino), Berlín, 2004 „Ascanio“ (Antonio Lotti), Míšeň, Lipsko, Halle a Bayreuth, 2005 jako host v Mozartově „Kouzelné flétně“ v Dresdner Semperoper, atd.

Účastnila se hudebních festivalů ve Francii, Lucembursku, Rakousku, České republice a ve Švýcarsku. V roce 2007 debutovala na asijských pódiích na turné se sborem Dresdner Kreuzchores po Jižní Koreji a Japonsku. Ve stejném roce vyšlo její první sólové CD u značky CARUSI. V roce 2008 zpívala na koncertech v Berlíně, Mnichově, Norimberku a samozřejmě v Drážďanech.

Novinkou na koncertu je přenos obrazu z kůru pro posluchače. Z pohodlí lavic v chrámové lodi tak můžete na plátně sledovat interprety při hře na kůru. Nenechte si ujít tento zážitek!

Koncerty se konají ve spolupráci s Mezinárodním festivalem Free Organ World – Pražské varhany a pod uměleckou záštitou jeho zakladatele, varhaníka Pavla Černého.

Na koncertech si můžete zakoupit upomínkovou litografii Jana Kavana s motivy varhan ve Slaném a ve Velvarech vytvořenou pro varhanní festival Varhany znějící 2009. 

Mezinárodní varhanní festival Varhany znějící 2009 se koná pod záštitou starosty města Slaného Iva Rubíka a starostky města Velvary Jitky Linhartové.

Na začátek stránky


Archiv
Varhany znějící 2016
Varhany znějící 2014
Varhany znějící 2012
Varhany znějící 2011
Varhany znějící 2009
Varhany znějící 2001

Aktuální ročník festivalu

Festival Varhany znějící 2009 pořádá město Slaný a město Velvary ve spolupráci s Mezinárodním festivalem Free Organ World – Pražské varhany.

Součástí mezinárodního varhanního festivalu Varhany znějící 2009 je také Putování za historickými varhanami. Zúčastněte se také příjemného výletu a seznamte se s vzácnými varhanami v okolí Slaného! | Program Putování »

Festival se koná pod záštitou starosty města Slaného Iva Rubíka a starostky města Velvary Jitky Linhartové.

Královské město Slaný

Královské město Velvary

Odbor kultury MěÚ Slaný
© Královské město Slaný 2009

Královské město Slaný

Starý web: Varhany znějící 2001