Toto je archivní web ročníku 2011. Aktuální ročník festivalu Varhany znějící naleznete zde →
 

Varhany znějící * 2011

Varhanní festival představující památné varhany ve Slaném, Budenicích a Vraném


Pavel Černý, varhanní pozitiv (CZ)

Varhany z františkánského chóru opět zní…

Kostel Nejsv. Trojice ve Slaném, středa 4. května 2011 v 19.30 hodin
Na varhanní pozitiv umístěný za vrcholem hlavního oltáře, v místě kde stával pozitiv kolem roku 16764 a kde je nyní torzo Reissových varhan z roku 1776 hraje a slovem provází
Pavel Černý (Praha, CZ)

Pavel ČernýVarhaník, pedagog a organolog Pavel Černý patří v České republice k nejžádanějším umělcům svého oboru. Jeho mezinárodní renomé potvrzují častá pozvání ke koncertním vystoupením nejen v Evropě, ale i v zámoří, jako například USA, Japonsku, Brazílii, Africe a Kubě.

Vyučuje varhanní hru a improvizaci na AMU v Praze a JAMU v Brně. Pavel Černý zasedá jako člen soutěžních porot. Vystudoval konzervatoř a AMU ve svém rodném městě Praze a své vzdělání rozšířil u řady vynikajících evropských osobností.

Jeho kariéra byla odstartována získáním 1. cen ve varhanních soutěžích v Opavě (1990), Lublani (1992) a na Pražském jaru (1994). Další ceny mu byly uděleny prostřednictvím významných kulturních organizací. Doma i v zahraničí natáčí na CD, pro rozhlas a televizi. Je tvůrcem seriálů o varhanách (radio Proglas), jeho některé CD nahrávky byly vysoko oceněny zahraniční kritikou. Pavel Černý je varhaníkem kostela sv. Ludmily v Praze a uměleckým ředitelem mezinárodního varhanního festival FOW – Pražské varhany. Je organologem Pražské arcidiecéze, kde se nachází více jak 900 nástrojů a kde spolupracuje jako dohled při stavbách, restaurování a dokumentaci varhan, publikuje odborné články a je zván jako poradce do odborných komisí.

Na festivalových koncertech budeme pomocí dvou kamer přenášet obraz z kůru. Z pohodlí lavic v chrámové lodi tak budete mít možnost sledovat interprety při hře na kůru. Nenechte si ujít tento zážitek!

Koncerty se konají ve spolupráci s Mezinárodním festivalem Free Organ World – Pražské varhany a pod uměleckou záštitou jeho zakladatele, varhaníka Pavla Černého.

Mezinárodní varhanní festival Varhany znějící 2011, Slaný–Budenice–Vraný se koná pod záštitou starosty Královského města Slaného Iva Rubíka.

Na začátek stránky


English Information in English

Festival Varhany znějící 2011 pořádá město Slaný ve spolupráci s mezinárodním festivalem Free Organ World – Pražské varhany.

Archiv
Varhany znějící 2016
Varhany znějící 2014
Varhany znějící 2012
Varhany znějící 2011
Varhany znějící 2009
Varhany znějící 2001

Aktuální ročník festivalu

Spolufinancováno Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj


Mediální partnerVarhaníci on-line


Festival se koná pod záštitou starosty města Slaného Iva Rubíka

Královské město Slaný

Odbor kultury MěÚ Slaný
© Královské město Slaný 2010–11