Toto je archivní web ročníku 2012. Aktuální ročník festivalu Varhany znějící naleznete zde →
 

Varhany znějící * 2012

Varhanní festival představující památné varhany ve Slaném, Peruci a Zlonicích


Upomínková grafika

Grafický list Hany Čápové s motivy varhan Johanna Georga Ignaze Schmidta ve farním kostele sv. Petra a Pavla v Peruci jako upomínka na hudení festival Varhany znějící 2012.

Hana Čápová, Andělská hudba – lept pro festival Varhany znějící 2012 Jako upomínku na čtvrtý ročník varhanního festivalu „Varhany znějící 2012, Slaný–Peruc–Zlonice“ vytvořila grafiku s motivy varhan Johanna G. Ignaze Schmidta výtvarnice Hana Čápová.

Grafický list Hany Čápové nazvaný Andělská hudba je inspirován jedněmi z nejkrásnějších varhan v Čechách, které pro farní kostel sv. Petra a Pavla v Peruci vytvořil roku 1766 loketský varhanář Johan G. Ignaz Schmidt. Perucký nástroj je vyjímečný nejen svým zvukem, ale také výtvarným zpracováním. Grafický list – lept – byl vytvořen nejen jako památka na čtvrtý ročník mezinárodního festivalu Varhany znějící 2012, ale také jako pocta varhanáři Johannu Georgu Ignazi Schmidtovi, jehož 285. výročí narození si v roce 2012 připomeneme. Varhany v Peruci uslyšíte na koncertu v sobotu 12. května 2012 v 18 hodin.

Upomínkový grafický list Hany Čápové obdrží zdarma každý účastník organizovaného Putování za historickými varhanami.

Hana ČápováHana Čápová se narodila v roce 1956 v Praze kde žije a pracuje. V roce 1983 absolvovala Vysokou školu uměleckoprůmyslovou v Praze v ateliéru profesora Jiřího Mikuly. Ve své profesionální výtvarné činnosti se věnuje ilustraci, volné grafice, kresbě, známkové tvorbě a exlibris. Je členkou prestižního Spolku českých umělců grafiků HOLLAR. Její tvorbu obdivují návštěvníci v tuzemsku i v zahraničí např. na Slovensku, Polsku, Rusku, Litvě, Německu, Švýcarsku, Belgii, Holandsku, Anglii, Francii, Itálii, Španělsku, Portugalsku, Turecku, Koreji, USA, Japonsku, Mexiku a Číně. Za svoji tvorbu získala řadu mezinárodních významných ocenění: 1980,1981, 1982 – ceny za grafiku a ilustrace během studia na VŠUP, 1985 – cena na Trienále kresby (Norimberk a Linz), 1986, 1987 – Ceny za sérii poštovních známek „Sovy“, 1987 – výroční cena Svazu českých výtvarných umělců a Českého fondu výtvarných umění, 1987 – čestné uznání na Mezinárodní výstavě miniatur (Toronto, Kanada), 1990, 1992 – čestné uznání na Bienále exlibris (Malbork).

 

Koncerty se konají ve spolupráci s mezinárodním festivalem Free Organ World – Pražské varhany a pod uměleckou záštitou jeho zakladatele, varhaníka Pavla Černého.

Mezinárodní varhanní festival Varhany znějící 2012, Slaný–Peruc–Zlonice
se koná pod záštitou starosty Královského města Slaného Iva Rubíka.

Na začátek stránky


Information in English Information in English

Festival Varhany znějící 2012 pořádá město Slaný ve spolupráci s mezinárodním festivalem Free Organ World – Pražské varhany.

Archiv
Varhany znějící 2016
Varhany znějící 2014
Varhany znějící 2012
Varhany znějící 2011
Varhany znějící 2009
Varhany znějící 2001

Aktuální ročník festivalu

Spolufinancováno Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj


Mediální partnerVarhaníci on-line


Festival se koná pod záštitou starosty města Slaného Iva Rubíka

Královské město Slaný

Odbor kultury MěÚ Slaný
© Královské město Slaný 2010–12